Windykacja - zagranica


    
 
    Nasze usługi windykacyjne nie ograniczają się jedynie do terenu Polski, posiadamy również doświadczenie w windykacji należności od podmiotów zagranicznych.
    Podstawowym problemem windykacji zagranicznej są wydumane roszczenia reklamacyjne kontrahentów. Naszym atutem jest wiedza z zakresu konwencji i umów międzynarodowych oraz norm kolizyjnych, które regulują te kwestie.
    Pomagamy firmom wykorzystać możliwości, jakie daje współpraca z podmiotami zagranicznymi, minimalizując zarazem ryzyko handlowe. Jesteśmy bowiem właściwym partnerem do przeprowadzenia skutecznych windykacji zagranicznych należności.
    Nasze działania obejmują analizę sytuacji dłużnika, jego majątku oraz możliwości odzyskania długu. Umiemy skutecznie zdobywać informacje i weryfikować dane, bo posiadamy wiedzę o europejskich systemach prawnych. Na każdym kroku uwzględniamy specyfikę kraju kontrahenta i ten sposób gwarantujemy wysoki standard windykacji.

Poręczenie cywilne

Poręczenie cywilne jest to umowa, której zasady uregulowane zostału w Kodeksie cywilnym. Poręczenie cywiilne jest umową, na pdostawie której poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela dotego, iż wykona zobowiązanie dłużnika w sytuacji, gdyby dłużnik samswojego zobowiązania nie wypełnił. W przypadku poręczenia cywilnego ważne jest, aby zostało złożone na piśmie pod rygorem niewazności. Poręczenia mogą udzielac zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne, umowa ta może również obejmowac dług przyszły, ale tylko którego wysokość jest z góry oznaczona. Umowa poręczenia może zostać odwołana tylko przed powstaniem długu.

 

Podstawową cechą poręczenia jest jego zależność od zobowiązania dłużnika wobec wierzyciela. Przejawia się to w tym, iż niewazność zobowiązania głównego powoduje nieważność poręcznia, umorzenie zobowiązania głównego powoduje wygaśnięcie poręczenia, zakres zobowiązania głównego równy jest zakresowi poręczenia (odpowiedzialności poręczyciela tylko do wysokości w jakiej odpowiedzialny jest dłużnik).

 

W sytuacji, gdy świadczenie do jakiego zobowiązał się dłużnik nie zostało przez niego wypełnione, wierzyciel ma obowiązek niezwłocznie poinformować o tym fakcie poręczyciela, jednocześnie wzywając go do wzięcia udziału w toczącej się sprawie. Natomiast, gdy poręczyciel wypełni świadczenia za dłużnika, to powinien powiadomić o tym zdarzeniu niezwłocznie dłużnika. Prowadzi to do sytuacji, gdy poręczyciel wstępuje w miejsce wierzyciela dłużnika, od którego może żądać spełnienia świadczenia, które sam wczesniej za niego wypełnił.

 

Ustawodawca dopuszcza także sytuację, gdy poręczycielowi można także udzielić poręczenia - jest to tak zwane podporęczenie. Poręczyciel udzielajacy takiego podporęczenia odpowiada wobec wierzyciela jak poręczyciel.